Związek Kurpiów Logo
Dołącz do nas
Związek Kurpiów na Facebooku
Województwo Podlaskie na Facebooku

Kurpiki rozdane

Związek Kurpiów
tel. 29 764 58 30
kom. 795 558 289
biuro@kurpie.org
Przekaż 1% podatku
1 procent

Leluja

 I wydanie polsko – angielskie. Książka zawiera 50 najważniejszych i najpiękniejszych kurpiowskich legend, a w zasadzie więcej, gdyż niektóre tytuły składają się z kilku opowieści. Pod każdą legendą znajdują się komentarze i słowniczek trudniejszych słów. Książka jest atrakcyjna graficznie: zawiera 14 kolorowych ilustracji i kilkadziesiąt ilustracji czarno białych. Rolę przerywników pełnią kurpiowskie wycinanki.

Zamieszczone na początku książki 3 mapy geograficzne, pokazują usytuowanie Polski w Europie, usytuowanie Kurpi w Polsce oraz szczegółowo region kurpiowski. Łącznie 284 strony, format 21x 21 idealnie dopasowany do charakteru wydawnictwa, w okładce twardej.

Książkę stworzyli:

Wybór, redakcja i korekta w języku polskim: Iwona Choroszewska – Zysk, Mirosław Grzyb. Redakcja i korekta w języku angielskim: Ewa Schramm, Ulrich Streitberger. Projekt graficzny i skład: Bartosz Duda biartek.pl Ilustracje barwne – Marcin Sutuła. Wycinanki kurpiowskie - Jadwiga Niedźwiecka.

Książka jest w ostrołęckich księgarniach. Można ją także nabyć w cenie 48zł w biurze Związku Kurpiów w Ostrołęce przy ul. Świętokrzyskiej 2, w godz. 10 – 14 tel. 29 764 58 30, na Allegro lub zamówić  e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KURPIKI 2023

 

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

Partnerem wydarzenia jest

Honorowy Partner przedsięwzięcia

Współorganizatorzy

Miasto Ostrołęka

Gmina Kadzidło

Kalendarium

Słownik Kurpiowski

Z puszczy do sieci

Magazyn Regionalny Kurpie

Zapraszamy po pobierania i czytania Magazynu Regionalnego Kurpie. Magazyn jest w wersji elektronicznej do pobrania TUTAJ (19 MB pdf)

Sponsorzy i partnerzy

Rozlicz PIT Online

Wycinanka gwiazda