Związek Kurpiów Logo
Dołącz do nas
Związek Kurpiów na Facebooku
Województwo Podlaskie na Facebooku

Kurpiki rozdane

Związek Kurpiów
tel. 29 764 58 30
kom. 795 558 289
biuro@kurpie.org
Przekaż 1% podatku
1 procent

Leluja
Kurpiowska koniugacja

Książka jest pierwszym naukowym opracowaniem zagadnień koniugacji w dialekcie kurpiowskim. Autorem jest językoznawca fonolog prof. Jerzy Rubach (Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Iowa w USA).  „Kurpiowska koniugacja” razem z wydaną „Kurpiowską deklinacją” (2017) i „Kurpiowską ortografią” (2019) jest kompleksowym opracowaniem przez prof. Jerzego Rubacha gramatyki dialektu kurpiowskiego, pierwszym w historii regionu.

 


W załączeniu spis treści oraz wstęp autora.

 

 

Wydawnictwo ma format B5, liczy 204 strony, ma twardą oprawę. Można je nabyć  w cenie 25 zł  w biurze Związku Kurpiów  przy ul. Świętokrzyskiej 2 w Ostrołęce tel. 29 7645839 (pon. - piątek godz. 10-14), zamówić na allegro lub poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) (cena 25 zł plus koszty przesyłki). Wydawnictwo dostępne jest także w ostrołęckich księgarniach i sklepiku Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Wydawca: Związek Kurpiów Ostrołęka 2016.

3.jpg1_Koniugacja_Rubach_okladka_800.jpg4.jpg6.jpg5.jpg

KURPIKI 2023

 

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

Partnerem wydarzenia jest

Honorowy Partner przedsięwzięcia

Współorganizatorzy

Miasto Ostrołęka

Gmina Kadzidło

Kalendarium

Słownik Kurpiowski

Z puszczy do sieci

Magazyn Regionalny Kurpie

Zapraszamy po pobierania i czytania Magazynu Regionalnego Kurpie. Magazyn jest w wersji elektronicznej do pobrania TUTAJ (19 MB pdf)

Sponsorzy i partnerzy

Rozlicz PIT Online

Wycinanka gwiazda