Związek Kurpiów Logo
Dołącz do nas
Związek Kurpiów na Facebooku
Województwo Podlaskie na Facebooku

Kurpiki rozdane

Związek Kurpiów
tel. 29 764 58 30
kom. 795 558 289
biuro@kurpie.org
Przekaż 1% podatku
1 procent

Leluja

Zapraszamy wszystkich autorów książek lub artykułów traktujących o Kurpiach i opublikowanych w 2020 i 2021 roku do udziału w konkursie IM. DR. STANISŁAWA PAJKI NA KSIĄŻKĘ LUB ARTYKUŁ O REGIONIE KURPIOWSKIM. Wszystkie szczegóły znajdują się w Regulaminie. Służymy także odpowiedziami na nurtujące Was pytania dotyczące Konkursu. Czekamy!

REGULAMIN KONKURSU IM. DR. STANISŁAWA PAJKI
NA KSIĄŻKĘ LUB ARTYKUŁ O REGIONIE KURPIOWSKIM

§ 1

1. Organizatorem Konkursu jest Związek Kurpiów.

2. Patronem Konkursu jest zmarły w 2017 roku dr Stanisław Pajka – regionalista, współzałożyciel Związku Kurpiów, badacz regionu kurpiowskiego, autor licznych publikacji książkowych i ponad 400. artykułów, szkiców, rozpraw zamieszczonych w pismach regionalnych i ogólnopolskich oraz w pracach zbiorowych.

3. Sekretariat Konkursu znajduje się w siedzibie Związku Kurpiów:
ul. Świętokrzyska 2, 07-410 Ostrołęka, www.kurpie.org, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
tel. +48 29 764 58 30.

4. Celem konkursu jest wyróżnienie napisanych po polsku książek i artykułów, które służą upowszechnianiu rzetelnej wiedzy o regionie kurpiowskim. Organizator nie narzuca tematyki, ani formy zgłaszanej pracy.

5. Książki należy zgłaszać w kategoriach:

a) książka historyczna
b) literatura piękna
c) literatura faktu
d) inna (np. album, poezja, komiks)

§ 2

1. Nagroda w Konkursie przyznawana jest corocznie za książkę i opublikowany artykuł, a nagrodę otrzyma autor lub autorzy pracy. Jury decyduje o liczbie przyznanych nagród i miejsc. Mogą to być nagrody oraz wyróżnienia. Ostateczną decyzję podejmuje Jury.

2. Do danej edycji Konkursu zgłaszać można pierwsze wydania książek i artykułów, opublikowanych w roku 2020 i 2021. Zgłoszenie musi wpłynąć do 31 marca roku, w którym zostanie ogłoszona bieżąca edycja. W przypadku publikacji zgłaszanych za pośrednictwem poczty tradycyjnej, liczy się data stempla pocztowego.

3. W II edycji Konkursu tj. w roku 2022, do 31 marca można zgłaszać książki oraz artykuły, które ukazały się w roku 2020 i 2021.

4. Książki i artykuły do konkursu mogą zgłaszać jedynie osoby fizyczne – autorzy tychże.

5. Zgłoszenia danej pracy należy dokonać poprzez złożenie w siedzibie Organizatora Wniosku na formularzu dostępnym wraz z niniejszym Regulaminem na stronie internetowej Organizatora www.kurpie.org oraz dołączyć 2 egz. zgłaszanej książki lub 2 kopie artykułu.

6. Nagrodę stanowią: dyplom oraz nagroda finansowa (od 2000 zł do 300 zł w zależności od zajętego miejsca). Ostateczny podział nagród określa Jury.

 § 3

1. Konkurs składa się z dwóch etapów:
a) etap pierwszy – zgłaszanie książek/artykułów nie później niż do 31 marca roku bieżącego na adres Organizatora;
b) etap drugi – prace Jury i ogłoszenie laureata bądź laureatów podczas spotkania rozstrzygającego daną edycję Konkursu oraz uroczyste wręczenie nagrody.

2. Na Konkurs nie mogą być zgłoszone książki i artykuły napisane przez członków Jury oraz te, których wydawcą jest Organizator, czyli Związek Kurpiów.

3. Książki i artykuły napisane przez członków Jury oraz te, których wydawcą jest organizator, mogą być zgłaszane, ale traktowane są jako prace pozakonkursowe (nie przyznawane są im miejsca i nagrody).

§ 4

1. Jury składa się z co najmniej 5 (pięciu) osób, w tym z osoby przewodniczącej. Jury jest powoływane corocznie przez Organizatora Konkursu.

2. Jury podejmuje decyzję na posiedzeniu w głosowaniu jawnym, zwykłą większością głosów. W razie równego podziału głosów, decyduje głos osoby przewodniczącej Jury.

§ 5

1. Wyniki Konkursu będą ogłoszone na stronie internetowej www.kurpie.org. Nagrodzone publikacje będą promowane przez Związek Kurpiów.

2. Wręczenie nagród odbędzie się w drugim kwartale bieżącego roku.

3. Organizator zastrzega sobie prawo do przerwania lub odwołania Konkursu oraz zmiany niniejszego Regulaminu. Wszelkie zmiany Regulaminu obowiązują od chwili umieszczenia go na stronie internetowej: www.kurpie.org.

4. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego.

 

Regulamin w formacie PDF (około 55KB)

Wniosek o przyznanie nagrody w konkursie w formacie DOC (około 25KB).

KURPIKI 2023

 

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

Partnerem wydarzenia jest

Honorowy Partner przedsięwzięcia

Współorganizatorzy

Miasto Ostrołęka

Gmina Kadzidło

Kalendarium

Słownik Kurpiowski

Z puszczy do sieci

Magazyn Regionalny Kurpie

Zapraszamy po pobierania i czytania Magazynu Regionalnego Kurpie. Magazyn jest w wersji elektronicznej do pobrania TUTAJ (19 MB pdf)

Sponsorzy i partnerzy

Rozlicz PIT Online

Wycinanka gwiazda